İSG Profesyonelleri ve OSGB Yetkililerinin Dikkatine | DRUZ E-REÇETE
ŞİFREMİ UNUTTUM
kapat
Kişisel
Kurumsal
KAYIT OL
kapat
Kişisel
Kurumsal
Şirket Bilgileri (Opsiyonel)
Gizlilik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum
KVKK Açık Rıza Beyanı'ni okudum, kabul ediyorum
GİRİŞ
kapat
Kişisel
Kurumsal
mobil menü
KAYIT OL

İSG Profesyonelleri ve OSGB Yetkililerinin Dikkatine

Değerli İSG Profesyonelleri ve OSGB Yetkilileri;

DRUZ Yazılım Firması olarak; 2010 yılından itibaren özel ekibimizle birlikte geliştirmiş olduğumuz DruzOnline İSG Yazılım Programımız; en büyük veri tabanına sahip, kullanımı en kolay olmasının yanısıra, mevzuata en uygun olması yönüyle de öne çıkarak, gerekli tüm yetkinliklere ilk olarak sahip olmuştur.

2017 sonu itibarıyla, e-reçete uygulamasını da ÇSGB ile ilk olarak kullanıma süren Yazılımımız, Sağlık Bakanlığı’nın da İşyeri Hekimliği Bilgi Sistemi’nde tescillenmiştir:

http://kayittescil.saglik.gov.tr/TR,30991/aktif-isbs-listesi.html

Üstelik; e-reçete konusunda yeni geliştirdiğimiz iki inovasyon, İSG sektörüne damgasını vurdu:

1) İSG Profesyonellerinin elektronik imzalarını yanlarında taşıma yükünü, buna bağlı kaybolma, unutulma, kısacası elektronik imzaya bağımlı olma durumunu ortadan kaldırma imkânı sunuyoruz. Kullanıcının kendisinin belirlediği herhangi bir yerde -açık durumdaki- bilgisayarında e-imzası takılı halde olan İSG Profesyonelleri, Druz yazılım programını gittiği tüm farklı lokasyonlarda kullanabileceklerdir. E-İmzası ile ilgili gerekli tüm bağlantıyı sizin için, Druz Yazılım güvenli bir şekilde sağlayacaktır.

2) Druz Yazılımının kullanımı için, bilgisayar kullanımı şartı yoktur. İsterseniz; internete bağlanan cep telefonu, tablet vb. tüm cihazlarınızda ve her tür internet sağlayıcılarında kullanılabilmektedir.

İBYS:

Druz Yazılım; son olarak; İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin yetkili mercii olan ÇSGB-İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı; 27.02.2018 tarihli Genelge çerçevesinde; yetkili Entegratör Firma olarak ilan edilmiştir:

https://ibys.csgb.gov.tr/pages.aspx?id=3

İlgili verilerin İSG yazılımları aracılığıyla gönderimi yükümlülüğü, 01.06.2018 tarihinde başlamaktadır.

Eğitim (Çalışanların İş Sağlığı Güvenliği Eğitimleri) Kayıtlarının Girilmesi ile başlayan “yazılım üzerinden veri gönderim yükümlülüğü”; yine 2018 yılı içerisinde, İşe Giriş ve Periyodik Muayenelerin Girilmesi, Tehlike Kayıtlarının Girilmesi vs. ile devam edecektir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi (İBYS) hakkında, İBYS resmi web sitesinde, tarafların yükümlülükleri belirtilmiştir:

https://ibys.csgb.gov.tr/pages.aspx?id=9

OSGB:

OSGB Sorumluluğu olarak; İşyerlerinde görevlendirme yaparak iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunan yetkili birimler(OSGB), görevlendirdiği kişilerin kullanımına sunmak üzere 01.06.2018 tarihine kadar İBYS yazılımı almakla yükümlüdürler.

İşverenlerin OSGB’den hizmet aldığı durumlarda; ilgili OSGB, yazılımı almakla yükümlü olmaktadır.

İSG PROFESYONELLERİ (İşyeri Hekimleri, İş Güvenliği Uzmanları):

İSG yazılımını, doğru ve etkin bir şekilde kullanmak ile yükümlüdür.

NOT: ÇSGB, 01.06.2018 tarihinde veri gönderimlerinin başlayacağını duyurmuş ve de entegratör firmaların hazırlıkları tamamlanmış olsa da, Bakanlığın bu verileri alma konusunda kısa bir süre de olsa hazırlık zamanına ihtiyaç duyabileceği öngörülmektedir.

İkitelli OSB 6.Cadde No:1 Kat:3 Beyaz Tower İkitelli Başakşehir / İstanbul

Çalışma Saatleri:09:00 - 18:00
Tel:0 (850) 711 18 17
Fax:0 (212) 549 07 70
E-posta:info@druzyazilim.com.tr
Whatsapp:0 (544) 742 48 89
Kep:druzyazilim@hs01.kep.tr